W dzisiejszych czasach wolny zawód bardzo często jest określany jako freelancer, czyli ktoś kto jest sam sobie szefem, sam szuka zleceń i wykonuje tylko te, które chce. Brzmi to coraz bardziej zachęcająco dla młodych ludzi, ale jakie właściwie zawody są kojarzone jako freelancerskie?

Czy wolny zawód jest dla wszystkich i czy jest opłacalny?

Czytaj więcej...

Na portalu Praca.pl przeprowadziliśmy wywiad z Aleksandra Mieczkowska koordynatorką projektu Hakersi, który ma na celu pomóc wykluczonym cyfrowo dzieciom w całej Polsce. Wbrew pozorom, nawet w dobie smartfonów i tabletów, takich dzieci nie brakuje i jest ich bardzo dużo. Dzieci, które nie mają dostępu do najnowszych technologii bardzo często pochodzą z biedniejszych rodzin, z domów dziecka czy z innych trudnych środowisk, które zmagają się z różnymi problemami.

Czytaj więcej...

Gdy studia dobiegają końca, a dyplom znajdzie się już w rękach, absolwenci stoją przed fundamentalnym pytaniem o swoją przyszłość. Przed nimi otwiera się kilka dróg: dalsze kształcenie na poziomie doktoranckim, rozpoczęcie pracy w firmie, uruchomienie własnego biznesu lub poszerzenie kompetencji przez specjalistyczne szkolenia. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wymaga przemyślanej decyzji dostosowanej do osobistych ambicji i sytuacji życiowej.

Czytaj więcej...

 

Wirtualna rzeczywistość (VR) dynamicznie rozwija się w środowisku akademickim, gdzie zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno nauczycieli akademickich, jak i studentów. Uniwersytety wprowadzają tę technologię podczas projektowania realistycznych scenariuszy w laboratoriach i podczas praktyk, realizacji eksperymentów naukowych oraz opracowywania programów edukacyjnych, które uwzględniają zróżnicowane sposoby uczenia się. VR nadaje nową dynamikę zajęciom, a uczestnicy mogą ćwiczyć praktyczne umiejętności w kontrolowanym, ale fascynującym środowisku. To podejście zmienia sposób studiowania i wprowadza innowacyjne elementy do programów edukacyjnych.

Czytaj więcej...